domy,jednorodzinne,wolnostojace,parterowe domy,jednorodzinne,wolnostojace,parterowe domy,jednorodzinne,wolnostojace,parterowe
 

Porada druga:

Tynki silikonowe - co w nich wyjątkowego?

Tynki silikonowe

rewolucja na rynku materiałów budowlanych

 

Tynki sylikonowe to innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie cechy trzech typów materiałów budowlanych: wykończeniowych, ochronnych i dekoracyjnych.

Tynk silikonowy – materiał wykończeniowy

Tynki silikonowe są powszechnie wykorzystywane do wykonywania cienkowarstwowych powłok tynkarskich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Wykorzystuje się je w systemach dociepleń na styropianie i wełnie mineralnej, a także na odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych, takich jak: beton, tynk cementowy lub tynk cementowo-wapienny. Nałożone na ścianę tynki silikonowe tworzą na niej trwałą, hydrofobową warstwę wykończeniową o wysokiej elastyczności i paroprzepuszczalności.

Tynk silikonowy – materiał ochronny

Dzięki swoim właściwościom hydrofobowym, a także elastyczności tynki silikonowe stanowią idealne zabezpieczenie elewacji przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych – promieni słonecznych, mrozu, deszczu i śniegu, uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. Dodatkowo, dzięki przepuszczaniu pary tynki silikonowe zapewniają ochronę przed zawilgoceniem ścian, grzybem i pleśnią.

Tynk silikonowy – materiał dekoracyjny

Obok walorów ochronnych dużym atutem tynków silikonowych jest ich atrakcyjny wygląd. Decydując się na położenie tynków silikonowych klienci mogą wybrać fakturę – „kasza” o gramaturze 1,5 i 2mm lub „kornik” o gramaturze ok. 2,5mm – a także kolor. Dzięki temu elewacja jest nie tylko trwała, ale i zachowuje ładny wygląd przez długi czas bez konieczności jej regularnego czyszczenia i ponownego zabezpieczania.

Projektując i budując wolnostojące domy jednorodzinne dokładamy wszelkich starań, aby wznoszone przez nas budynki pozostawały funkcjonalne i cieszyły oczy przez długi czas. Dlatego do zabezpieczenia naszych domów wykorzystujemy tynki silikonowe, które chronią elewacje budynków przed zabrudzeniami, szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, uszkodzeniami mechanicznymi, a także pleśnią. Tym samym zapewniając im większą żywotność i podnosząc komfort użytkowania nieruchomości.