domy,jednorodzinne,wolnostojace,parterowe domy,jednorodzinne,wolnostojace,parterowe domy,jednorodzinne,wolnostojace,parterowe
 

Porada trzecia:

Dachówka ceramiczna - za czy przeciw?

Dachówka ceramiczna

trwałość i wygoda

 

W obiegowej opinii dachówka ceramiczna jest drogim i niezbyt funkcjonalnym materiałem budowlanym, który ustępuje miejsca znacznie tańszym i bardziej funkcjonalnym technologiom. W rzeczywistości dachówka ceramiczna cały czas należy do absolutnej elity wśród materiałów budowlanych i ani myśli ustępować miejsca konkurencji.

Skąd o tym wiemy?

Budując wolnostojące domy jednorodzinne wybieramy wyłącznie wysokiej jakości materiały budowlane, które stanowią gwarancję trwałości, komfortu użytkowania i estetycznego wyglądu na długie lata. I właśnie dlatego do pokrycia dachów w naszych domach wybraliśmy dachówkę ceramiczną.

Jakie są zalety dachówki ceramicznej?

✔ Różnorodność

Dachówka ceramiczna to bogaty wybór modeli i kolorów, co czyni ją idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i innowacyjnych rozwiązań architektonicznych.

✔ Uniwersalność

Ze względu na swoją specyfikę dachówka ceramiczna może być stosowana na wszelkiego typu dachach, także na tych o bardzo skomplikowanej formie geometrycznej i kącie nachylenia od 220. Po zastosowaniu odpowiednich membran dachowych dachówka ceramiczna może być kładziona również na dachach o kącie nachylenia od 150.

✔ Trwałość

Dzięki swojemu ciężarowi dachówka ceramiczna tworzy trudne do uszkodzenia pokrycie dachu, które jest odporne na działanie silnego wiatru oraz opadów atmosferycznych. Dzięki temu właściwie ułożona dachówka ceramiczna może zapewniać komfort i bezpieczeństwo wielu kolejnym pokoleniom mieszkańców.

✔ Komfort

Jedną z cech wyróżniających dachówkę ceramiczną spośród innych pokryć dachowych jest wysoki komfort akustyczny. Dachówka doskonale izoluje od hałasów płynących z otoczenia, jak również skutecznie tłumi odgłosy spadających na dach kropli deszczu zapewniając mieszkańcom – nawet na poddaszu – ciszę i spokój.

✔ Wygoda

Dachówka ceramiczna to także ogromna wygoda użytkowania wynikająca z faktu, iż dobrze położony dach nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji.